Prodej pozemku pro bydlení, 2327 m2, Stanovice

690 CZK za m2
Spočítat hypotéku
Adresa Stanovice, Dražov
Vytisknout Poslat e-mailem

Hlídací pes vás upozorní v případě, že se u této nemovitosti změní cena nebo status (rezervováno, prodáno).

Parametry nemovitosti

ID inzerátu 447255
ID zakázky 96/1963
Typ Prodej
Kategorie Pozemky, Bydlení
Umístění Klidná část obce
Plocha pozemku (m2) 2327
Topení Jiné

Popis

Prodej velmi hezkých stavebních pozemků v centru malebné obce Dražov v čistém přírodním prostředí CHKO Slavkovský les cca 15 km od K.Varů a 3 km od Stanovické vodní nádrže. Pozemky o celkové rozloze 2.327 m2 leží na mírném svahu s jihozápadní orientací a krásným výhledem do luk a vrchů Tepelské vrchoviny a mají celodenní oslunění. Aktuálním územním plánem jsou vedeny jako zastavitelné, určené pro bydlení v rodinných domech venkovského typu, případně s doplněním o drobnou řemeslnou výrobu, farmaření nebo ubytovací služby menšího rozsahu.

Pozemky svou západní části sousedí s intravilánem obce (rodinné domy, kostel Sv. Víta), na východě na ně navazují rozsáhlé louky, na nichž platný územní plán již nepovoluje další výstavbu. Nerušený pohled na okolní krásnou přírodu zůstane tedy i do budoucna zachován.

Přístup na parcely je z jižní strany, kudy vede hlavní asfaltová obecní komunikace ve směru do Dolního Dražova. Ve vzdálenosti cca 400 m od západní hranice pozemků se nachází příjezdová silnice od Karlových Varů a Stanovic.

Inženýrské sítě:

S ohledem na zvyšující se zájem o bydlení v Dražově byl v r. 2013 byl v obci vybudován vodovodní řad a v současné době je připravována přípojka vody pro prodávané pozemky. Zdroj vody je navíc možno řešit také vlastním vrtem – vody je v lokalitě dostatek. Následovat bude výstavba obecní kanalizace – stavební povolení bylo již vydáno. Do doby její realizace je nutno řešit odvod odpadních vod individuální čističkou. Přípojku elektřiny lze zřídit ze sloupu el. vedení těsně při dolní hranici pozemků.

Historie obce sahá až do 16. st. Dražov byl bohatou obcí s několika mlýny, pilami, hostinci, zemědělskými usedlostmi, celnicí a celkem 118 domy; původně náležel do bečovského panství. V současné době je zde evidováno zhruba 60 rodinných domů – původních, nových i rekreačních. Obec má dobré autobusové spojení s okolím. Zdejší lesy jsou vyhlášeným houbařským rájem, terén rádi využívají turisté i cykloturisté, koupání je možné ve dvou rybnících ležících na dražovském potoce.

Poloha obce ve slunném údolí mezi zalesněnými kopci je velmi atraktivní - krásné místo s pozemky za příznivou cenu pro zdravý a klidný život nebo rekreaci v čistém a malebném přírodním prostředí.

K uvedeným pozemkům je možno přikoupit také bezprostředně sousedící skupinu pozemků stejné velikosti i kvality za shodou cenu a získat tak celkovou plochu 4.653 m2 vhodnou k zastavění 3-4 rodinnými domy, ev. pro vybudování rodinné farmy (viz naše nabídka pod zn. P 107).

Cena: 690 Kč/m2 (1.605.000 Kč) Pozemky pro bydlení Stanovice na prodej

Makléř

Eva Sekulová SPAREALITY
Kontaktovat makléře
E-mail:
office@spareality.cz
Telefon:
+420 353225085
Mobil:
+420 605205055

Souhlasím se zásadami na ochranu osobních údajů.

Mapa

TOPlist