Prodej komerčního pozemku, 36 m2, Karlovy Vary

310 CZK za m2
Spočítat hypotéku
Adresa Karlovy Vary, Sedlec, Otovická
Vytisknout Poslat e-mailem Hlídací pes

Hlídací pes vás upozorní v případě, že se u této nemovitosti změní cena nebo status (rezervováno, prodáno).

Parametry nemovitosti

ID inzerátu 447240
ID zakázky 57/1963
Typ Prodej
Kategorie Pozemky, Komerční
Umístění Klidná část obce
Plocha pozemku (m2) 36
Doprava MHD
Topení Jiné

Popis

Prodej souboru investičně zajímavých stavebních pozemků o rozloze 36.000 m2 vhodných pro developerskou výstavbu solitérních a řadových rodinných domů, bytových rezidencí, sportovních a rekreačních areálů i výstavbu doplňkové občanské vybavenosti a služeb(včetně sociálních - např.seniorského bydlení). Zhruba jedna třetina plochy je na základě zpracování územní studie zastavitelná ihned, zbylé dvě třetiny (rozvojová rezerva) jsou vhodné jako střednědobá investiční příležitost. V případě většího komplexního projektu lze ale celé území zastavět najednou.

Jedná se o skupinu celkem čtyř navazujících rovinatých pozemků situovaných v klidné přírodní lokalitě širšího centra Otovic při hlavní silnici na Hroznětín, pouhé 4 km od Karlových Varů. Parcely mají celodenní oslunění a výhled na Krušné hory; jejich osa je orientována ve směru sever-jih. Zřízení přípojek vody, kanalizace, elektřiny a plynu je předjednáno.

Územní plán obce platný od 08/2012 charakterizuje dané území takto:


cca 1/3 uvedené plochy (ozn. Z 13) jako urbanisticky hodnotné území, vhodné pro realizaci smíšené obytné výstavby venkovského typu (SV).

zbylé cca 2/3 plochy (ozn. R3, R4-SV) jsou v územním plánu vedeny jako rezerva pro smíšenou výstavbu venkovského typu, tvořenou kombinací venkovského bydlení, občanské vybavenosti, zařízení hromadné rekreace, služeb, drobné výroby a zeleně. Velmi dobře možné je také využití pro zemědělské účely farmaření. V ÚP je území charakterizováno jako urbanisticky velmi významná plocha s možností variantního řešení zástavby, která může být zastavěna při realizaci většího společného projektu se sousední rozvojovou plochou Z 13.

Pro developerskou zástavbu respektující podmínky stanovené územním plánem byl již zpracován architektonický model využitelnosti území, který počítá s výstavbou cca 90 obytných jednotek:

10 menších rezidenčních objektů s byty o ploše 50-60 m2 typu startovního bydlení pro mladé páry, singles, seniory nebo pro společné bydlení více-generačních rodin (celkem 40 50 bytů); alternativně je možné také část objektů využit jako domy s pečovatelskou službou a zdravotnickými službami

10 dvoupodlažních řadových rodinných domů s byty o ploše cca 100 m2 pro mladé rodiny (celkem 40 bytů)
10 solitérních rodinných domů s užitnou plochou 120 - 150 m2 a příznivou pořizovací cenou

Velmi významným faktorem pro ekonomiku budoucí developerské výstavby na uvedených pozemcích je vymezení druhu těchto ploch jako smíšených venkovských obytných ploch (SV). Toto vymezení umožňuje dané plochy využít pro výstavbu mnohem variantněji a efektivněji než je tomu u ploch jednodruhových, tedy u ploch tzv. bydlení čistého, a docílit tak podstatně vyššího efektivního výnosu celého projektu.

CENA: 310 Kč/m2 (11.160.000 Kč/cca 437.000 EUR) Pozemek, komerční Karlovy Vary na prodej

Makléř

Eva Sekulová SPAREALITY
Kontaktovat makléře
E-mail:
office@spareality.cz
Telefon:
+420 353 225 085
Mobil:
+420 605 205 055

Souhlasím se zásadami na ochranu osobních údajů.

Mapa

TOPlist