Prodej rodinného domu, Tavíkovice - Dobronice, 121 m2
Tavíkovice, Dobronice
/za nemovitost
Majitelka nabízí slevu 100 000,- Kč za vyklizení na náklady kupujícího.
Parametry domu
| Adresa | Tavíkovice, Dobronice |
|---|---|
| ID | 197-NP05100 |
| Stavba | Smíšená |
| Stav objektu | Dobrý |
| Vybaveno | Částečně |
| Typ objektu | Přízemní |
| Druh objektu | Samostatný |
| Lokalita objektu | Okraj obce |
| Užitná plocha | 121 m2 |
| Zastavěná plocha | 424 m2 |
| Podlahová plocha | 1794 m2 |
| Plocha pozemku | 1370 m2 |
| Plocha zahrady | 826 m2 |
| Třída energetické náročnosti | G - Mimořádně nehospodárná |
| Elektřina | 230V, 400V |
| Odpad | Septik |
| Voda | Studna |
| Garáž | |
| Sklep | |
| Převod do OV | |
| Parkování |
Popis
Naprostý klid na okraji vesnice, uprostřed malebné kombinace lesů a polí na Znojemsku. To umožňuje starší rodinný dům 3+1, který Vám nabízíme. Dojezd do Znojma, Moravský Budějovic, Moravského Krumlova je ca 25 min, nejbližší města na Rakouské straně 41-56 min. Atraktivitu zvyšuje dojezd do JED Dukovany 18 min.
Technický stav:
Tento dům vyžaduje rekonstrukci, na kterou můžete získat dotaci. Rozšířením podkroví je možné získat 4+1. Byl postaven v roce 1976 –1978, renovován v 90-tých letech a v roce 2005 byl vybaven plastovými okny v přízemí. Na opačném konci pozemku se nachází původní stavení z nepálených cihel. Je ve velmi špatném technickém stavu , oprava nemá smysl. Doporučuji spíše odstranění. Náklady na odstranění činí ca 250-300 000,- Kč.
Sítě:
Dům je připojen na elektrickou síť, má vlastní studnu a septik. Veřejná kanalizace a vodovod v obci není.
Možnosti využití:
Kromě možnosti vlastního bydlení je to i skvělá investiční příležitost díky dostavbě JED Dukovany. Pozemek má 1750 m2, můžete ho rozdělit, polovinu odprodat jako stavební parcelu.
Co čeká nového majitele:
Rozhodnutí, jak s domem naložit dál může být v zásadě dvojí.
1/ Rekonstrukce toho nejnutnějšího pro okamžité nastěhování. V případě instalace tepelného čerpadla je možná dotace. Šlo by o otopnou soustavu, elektroinstalaci, podlahy a koupelnu. Pro přesnější zhodnocení rozsahu doporučuji konzultaci s projektantem.
2/ Modernizace na dnešní nejvyšší standard ihned. V tomto případě by bylo možné získat dotaci z programu „Oprav dům po babičce“ odhadem asi 700 000 - 1 000 000 Kč. Záleží na rozsahu rekonstrukce.
Je korektní nového majitele upozornit také na nutnost vyvezení odpadu z půdy domu, starého stavení a kůlny. Náklady na tento „úklid“ nejsou zanedbatelné. Mohou činit 50 000 – 100 000,- Kč. Majitelka domu dnes nemá lidskou kapacitu , zařídit vyklizení. Je ve složité rodinné situaci. Proto navrhuje slevu 100 000,- Kč na zajištění těchto prací.
Přihlášení k odběru
Nenechte si ujít nejnovější nabídky prodeje rodinných domů v Tavíkovicích.