Prodej činžovního domu, Velvary, náměstí Krále Vladislava, 780 m2

náměstí Krále Vladislava, Velvary

15 950 000 Kč
/za nemovitost
Hypotéka od 76 013 Kč /měs. Chci hypotéku

Parametry nemovitosti

Adresanáměstí Krále Vladislava, Velvary
ID68258
StavbaSmíšená
Stav objektuDobrý
Plocha užitná780 m2
VybavenoČástečně
Typ objektuPatrový
Druh objektuRohový
Lokalita objektuCentrum obce
Plocha nemovitosti975 m2
Plocha zahrady350 m2
Třída energetické náročnostiG - Mimořádně nehospodárná
Elektřina230V, 400V
PlynPlynovod
OdpadVeřejná kanalizace
TopeníLokální plynové
DopravaMHD
VodaDálkový vodovod

Origo partneři v Velvarech

Úklidové služby

Popis

Prodej dvou domů v centru Velvar, kulturní památky Reduta - dům na náměstí Krále Vladislava čp. 57, Velvary, zvaný též Dryjáčníkovský (Dryják). Je příkladem mohutného renesančního městského domu průjezdového typu.
Jádrem výškově nejednotného trojkřídlého nárožního domu je mohutná patrová stavba krytá mansardovou střechou. Původně gotické jádro bylo renesančně přestavěno; dochována dispozice, klenby, portály.
Velký trojkřídlý nárožní dům je situovaný na náměstí Krále Vladislava při Pražské ulici. Dům sestává z hlavního patrového domu orientovaného do náměstí, z nižšího, rovněž patrového podélného křídla (domu) situovaného do Pražské ulice a z krátkého přízemního dvorního křídla. Hmotově výrazný hlavní dům je krytý mansardovou střechou s plechovou krytinou. Svou výškou převyšuje okolní zástavbu. V průčelí orientovaném do náměstí je na střední osu umístěný vysoký průjezd s půlkruhově sklenutým bosovaným portálem. Vlevo od portálu je půlkruhově sklenutý vstup do obchodu s hliníkovými dveřmi a úzký pravoúhlý výkladec, vpravo je prolomen obdélný výkladec se vstupem. V patře je pravidelně rozděleno šest obdélných oken lemovaných šambránou a parapetními a nadokenními římsami. Nároží zdůrazňuje v přízemí kamenné armování a v patře iluzivní omítková bosáž. Podélná fasáda do Pražské ulice je členěna okny. Průjezd je zaklenut křížovými klenbami s hřebínky a v zadní části valenou klenbou s trojúhelnými výsečemi. Uliční křídlo je nižší, též patrové, ukončené sedlovou, do dvora lomenou střechou s taškovou krytinou. V pravé části je umístěn průjezd zaklenutý segmentem. Přízemní dvorní křídlo, přisazené k sousednímu domu čp. 58, má pultovou střechu krytou drážkovou taškou.
Hlavní objekt trojkřídlého domu čp. 57 je jednou z nejvýznamnějších renesančních staveb ve městě Velvary. Výrazná přestavba staršího středověkého komplexu proběhla pravděpodobně na počátku 17. století. Zajímavé je i dvorní přízemní křídlo, pod kterým se nacházejí dva kamenné, valeně klenuté sklepy s půlkruhovými portálky.
Kolem roku 1600 dům nechal původní stavbu upravit Velvarský měšťan a primátor města Jan Bárta Brandýský. Přestavbu provedl Italský stavitel Santin Malvazione. V historii třicet let patřil Dryjáčníkovi šlo o člověka, který připravoval a prodával léky - dryjáky.
Předmět prodeje se skládá ze dvou domů, pod jedním číslem popisným. Aktuálně se v nemovitosti v 1NP nachází tři obchodní jednotky, které jsou pronajaté (zelenina, oděvy a obuv), v hlavní budově ve 2NP jsou dále dvě bytové jednotky 2+1, 1+1 a dále možnost vybudování dalších dvou bytových jednotek dispozice 2x 2+1, sklep, skladové prostory a velká půda se skvělou výškou stropu. Ve vedlejším křídle (šedý dům ul. Pražská) je ve 2NP, bytová jednotka 3+1 a možnost vybudování další jednotky 2+1 v přízemí domu. Ve vnitrobloku domu se nachází zahrada, do které je průchod z obou domů. Celá nemovitost je památkově chráněna. Předmětem ochrany je trojkřídlý dům čp. 57 a pozemek parc. č. st. 70/1.

Makléř

Máte zájem o tuto nemovistost?

Tímto, v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním zadaných údajů (jméno, telefon, e-mail, ip adresa) společnosti B3 Technology, s.r.o., IČ: 07330600, se sídlem Novostavby 126/23, 435 11 Lom (správce dat), za účelem předání dotazu z tohoto formuláře Vámi vybranému inzerentovi a zpětného kontaktování mé osoby. Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců. Informace předané tímto formulářem budou uloženy v databázi správce maximálně po dobu 10 let. Odvolání souhlasu s uložením a zpracováním poskytnutých dat lze e-mailem na info@origo-reality.cz. V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací
Chystáte se prodat nemovitost?
Pomůžeme Vám!

Přihlášení k odběru

Nenechte si ujít nejnovější nabídky prodeje činžovních domů v Velvarech.