Prodej zemědělského objektu, Ohrazenice, 5228 m2

Ohrazenice

6 499 000 Kč
/za nemovitost
včetně DPH, včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu
Hypotéka od 30 972 Kč /měs. Chci hypotéku

Parametry nemovitosti

AdresaOhrazenice
ID00336-1
StavbaSmíšená
Stav objektuVelmi dobrý
Plocha užitná5228 m2
Typ objektuPřízemní
Druh objektuSamostatný
Lokalita objektuOkraj obce
Plocha nemovitosti5228 m2
Třída energetické náročnostiG - Mimořádně nehospodárná
Elektřina230V
KomunikaceAsfaltová
DopravaVlak, Silnice, Autobus
VodaMístní zdroj
Parkování

Origo partneři v Ohrazenicích

Podlahy

Úklidové služby

Revize elektrických zařízení

Popis

Láká vás ekologické a ziskové podnikání v podobě pěstování kanadských borůvek? V malebných Ohrazenicích u Brd na vás čeká prosperující borůvkový sad, kde najdete všechny předpoklady pro zdárný růst těchto zdravých plodů - kyselou půdu, dostatek slunce a vody. Borůvky nejsou chemicky upravované a v příštích letech dosáhnou keře maximální plodnosti. Kromě pozemku (5 228 m2), 1 886 keřů a vybavení dostanete i web, kontakty a potřebné know-how.

Znáte všechny zdravotní benefity borůvek? Borůvky obsahují vitamíny, minerální látky a barviva, které mají mimořádně příznivý účinek na lidský organismus. Zvyšují obranyschopnost, podporují růst u dětí, působí proti průjmům, slouží jako podpůrný prostředek při léčbě dny, cukrovky a revmatismu. Odstraňují únavu očí a zlepšují ostrost zraku. Údajně mají dokonce i protirakovinné účinky. Navíc v našich končinách kanadské borůvky obvykle netrpí žádnými chorobami nebo škůdci. Keře jsou i odolné proti mrazu.

To vše můžete získat nejen pro sebe (majitel začal pěstovat borůvky původně pro zlepšení svého zdravotního stavu, což se mu povedlo), ale pomoci i tisícům lidí, kteří si od vás borůvky koupí. Pěstování borůvek není příliš náročné a hlavně tu základní práci již odvedli současní majitelé. Začátkem jara ostříháte keříky elektrickými nůžkami, od jara do podzimu asi 2x měsíčně sekáte trávu (na tu zde máte traktůrek s mulčovačem), asi jednou měsíčně doplníte hnojivo do automatické závlahy a v létě sklízíte. Respektive místní brigádníci nebo můžete zkusit samosběr. Asi 3x týdně rozvážíte borůvky na distribuční místa. No a od podzimu do jara máte zase klid.

Pozemek koupili v roce 2017. Dlouho ho hledali, protože půda musí mít vhodnou kyselost. Sazenice koupili od farmáře a pěstitele borůvek pan Hustého z Provodova u Zlína, sami je zasadili v roce 2018. Životnost keříku je 35 let, nejvíce plodí v 6.-8. roce, tzn. již v nadcházejících letech. Celkem jich je 1 886 a borůvky jsou pěti druhů – Duke, Blueray, Bliecorp, Chandler, Eliot. To má výhodu v tom, že každý druh dozrává jindy a sklizeň tak může probíhat od července do konce září. Tomu předchází sekání trávy, hnojení a brzy na jaře ostříhání keříků. Rašelinu dovezli z Lotyška, kde je ta nejkvalitnější. Je dokoupena a průběžně se doplňuje. Borůvky jsou zavlažovány a hnojeny automaticky kapénkovou závlahou z vybudovaného a schváleného rybníčku. Samotné borůvky se nestříkají žádným chemickým postřikem. Sklizeň probíhá ručně za pomoci místních brigádníků, možný je i samosběr. V sadu jsou umístěné elektronické plašiče proti ptákům.

Hmotnost sklizených borůvek stále roste, brzy budou na svém plodícím maximu. Letos majitelé sklidili přes 4 tuny, jedna sazenice je schopna vyplodit asi 5 kg borůvek. Z nynější plodnosti cca 3 kg/keř to bude kolem 5 kg/keř již v příštích letech. Pokud je prodáte za cca 230 Kč/kg, tak můžete mít tržby kolem 2 000 000 Kč za rok. Náklady jsou rozumné – pár desítek tisíc za elektřinu, hnojivo, naftu, servis závlahy a pak cca 35 Kč/kg pro..

Makléř

Máte zájem o tuto nemovistost?

Tímto, v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním zadaných údajů (jméno, telefon, e-mail, ip adresa) společnosti B3 Technology, s.r.o., IČ: 07330600, se sídlem Novostavby 126/23, 435 11 Lom (správce dat), za účelem předání dotazu z tohoto formuláře Vámi vybranému inzerentovi a zpětného kontaktování mé osoby. Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců. Informace předané tímto formulářem budou uloženy v databázi správce maximálně po dobu 10 let. Odvolání souhlasu s uložením a zpracováním poskytnutých dat lze e-mailem na info@origo-reality.cz. V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací
Chystáte se prodat nemovitost?
Pomůžeme Vám!

Přihlášení k odběru

Nenechte si ujít nejnovější nabídky prodeje zemědělských objektů v Ohrazenicích (okr. Příbram).

Podobné nabídky