Velký dům na okraji obce Benešov u Broumova

Cena 513 000 Kč
za nemovitost , bez DPH , bez poplatků , + provize RK , bez právního servisu
Poznámka Cenové nabídky 513 000,- až 1 060 000,-
Adresa Broumov
Spočítat hypotéku
Vytisknout Poslat e-mailem Hlídací pes

Hlídací pes vás upozorní v případě, že se u této nemovitosti změní cena nebo status (rezervováno, prodáno).

Hlavní Plochy Informace
ID inzerátu 138231
ID zakázky A002494
Typ Prodej
Kategorie Komerční, Ostatní
Topení Jiné

Makléř

Kontaktovat makléře

Popis

Obec Benešov je přilehlá část k městu Broumov v okrese Náchod. Město je situováno v CHKO Broumovsko. Broumovská vrchovina je členitou a malebnou krajinou hor a údolí, skal, roklí, lesů a luk. Je zde řada historických památek: broumovský klášter, kostely, statky. Pro tuto krajinu je příznačná její pestrost a prolínání krás přírody a historie. Mezi přírodní zajímavostí jistě patří skalní reliéf s typickými tvary, jako jsou skalní města, stolové hory. Na jeho vzniku, ale i na utváření říční sítě, půd a rostlinstva a živočišstva má zásadní význam geologická stavba a vývoj.
Nejcennějšími částmi CHKO je šest maloplošných chráněných území, představujících málo pozměnou přírodu - národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály a Broumovské stěny, přírodní rezervace Křížová cesta a Ostaš a přírodní památky Borek a Kočičí skály.
Bydlení v této oblasti je klidné a nehrozí zvýšení dopravního ruchu. Jedná se spíše o pohodové a rekreační bydlení, které začíná být objevováno již i zahraničními návštěvníky.
Je zde základní škola -1.st, vyšší st. pak v nedalekém Broumově (3km). Spojení s okolím je autobusem i vlakem. Pozemek v okolí je rovinatý a je porostlý z větší části trávou. Je zde i několik ovocných stromů. Příjezd je až na vlastní pozemek kde lze i parkovat. Je zde i zděný a několik dřevěných přístavků.Dům je bývalá zájezdní hospoda. Je třípodlažní. Střecha je kryta eternitem. Na jedné polovině je opravena. Na druhé polovině je ještě v původním stavu a částečně poškozená. Omítky jsou částečně poškozeny, ale stav nebrání bydlení. V celém domě jsou místnosti, které slouží k bydlení několika rodin. Část místností a bytů je již ve zcela perfektním stavu, v některých místnostech teprve úpravy probíhají. Rovněž okna jsou někde již nová plastová, jinde dřevěná. Vytápění je všude řešeno lokálními kamny na pevná paliva i když v některých bytech je již přípojka pro přímotopy. Rovněž elektrika a odpady jsou již části vyměněny za zcela nové.Středem domu vede schodiště, které vede až do půdního patra. V prvním podlaží jsou 4 místnosti, kuchyň, koupelna s WC a další soc. zařízení je budováno. Ve druhém podlaží jsou dvě bytové jednotky: 2+1 a 3+1. Obě vybavené koupelnou s WC. Ve třetím podlaží je 1+1 s kuch. koutem a příprava na koupelnu s WC.Dům je ihned použitelný pro bydlení a to i pro několik rodin či několik generací. Lze dále dokončit jako bydlení pro několik dalších rodin případně dobudovat do podoby penzionu. Protože jsou v okolí postupně vykupovány pozemky golfovou společností ke stavbě hřiště, lze předpokládat, že brzy dojde i k zájmu ze strany turistů a tedy i možnost využít nemovitost k podnikání. Hotely Broumov na prodej

Partnerské firmy pro tuto lokalitu

Mapa

TOPlist