Prodej zemědělské usedlosti, 1000 m2, České Budějovice

Cena 4 850 000 Kč
za nemovitost , včetně provize , k jednání
Adresa České Vrbné, České Budějovice
Spočítat hypotéku
Vytisknout Poslat e-mailem Hlídací pes

Hlídací pes vás upozorní v případě, že se u této nemovitosti změní cena nebo status (rezervováno, prodáno).

Hlavní Plochy Informace
ID inzerátu 447165
ID zakázky CB151111
Status Rezervováno
Typ Prodej
Kategorie Ostatní, Zemědělská usedlost
Stav objektu Dobrý
Typ Smíšená
Vlastnictví Osobní
Umístění Klidná část obce
Ener. náročnost G - Mimořádně nehospodárná
Plocha pozemku (m2) 2388
Plocha zastavěná (m2) 1000
Plocha užitná (m2) 1000
Doprava MHD
Topení Jiné
Sklep

Makléř

Kontaktovat makléře

Popis

Ve výhradním zastoupení majitelů nabízíme k prodeji rozsáhlé stavení z roku 1808 s uzavřeným dvorem ve tvaru U, které se nachází v části Českých Budějovic 2 - Českém Vrbném (výpadovka Písek). Nemovitost je vedena jako Národní kukturní památka, možnost čerpání státních i krajských dotací. Obytná část - dispozice 3+1 s možností vybudování podkroví (do štítu výška cca 4m), částečně podsklepeno. K obytné části přiléhá stodola na uskladnění sena, maštal, stáje a dále se na pozemku nachází další stodola, slepičárna, dílna a patrový špýchar sýpka. Usedlost poskytuje maximální soukromí a klidné bydlení bez rušivých vlivů. Nemovitost je opravdu rozsáhlá a vyžaduje rekonstrukci, nicméně obytná část není v tak špatném stavu, aby se nedala užívat. Celková plocha činí 2388m2 z toho zastavěná část cca 1000m2. Voda a kanalizace obecní, topení je centrální plynovým kotlem.
Vzhledem k poloze je nemovitost vhodná pro bydlení spojené s podnikáním. Poloha nemovitosti navazuje přímo na cyklostezky, vodácký areál Lídy Polesné, areál určený pro sportovní i osobní plavbu, tzv. Marina v Českém Vrbném, střelnice lukostřelba.
České Vrbné si zachovalo půdorys středověké vsi, jehož základem je nevelká ulicová náves. Do ní od jihu vstupuje stará cesta z Českých Budějovic. Z hlediska lidové architektury je České Vrbné spolu s Rožnovem nejcennějším vesnickým celkem českobudějovické aglomerace. Na rozdíl od Rožnova dosud není plošně památkově chráněno, chráněny jsou pouze nejhodnotnější usedlosti čp. 1905 (dříve čp. 5), 1907 (dříve čp. 7), 1910 (dříve čp. 10), 1911 (dříve čp. 11) a 1912 (dříve čp. 12) se sýpkami. Uprostřed návsi stojí bývalá kovárna se zvoničkou, která byla 1925 rozšířena na hasičskou zbrojnici. Východní strana návsi je zcela intaktní, na západní straně byla zástavba zčásti zmodernizována. Více informací v RK.

PENB - průkaz energetické náročnosti, hodnota G. Novela zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií ukládá realitním kancelářím od 1.7.2015 povinnost zveř... Zemědělské usedlosti České Budějovice na prodej

Mapa

TOPlist