Prodej pozemku pro bydlení, 19665 m2, Stanovice

Cena 660 000 Kč
za nemovitost , včetně provize , včetně právního servisu
Adresa Stanovice
Spočítat hypotéku
Vytisknout Poslat e-mailem Hlídací pes

Hlídací pes vás upozorní v případě, že se u této nemovitosti změní cena nebo status (rezervováno, prodáno).

Hlavní Plochy Informace
ID inzerátu 143309
ID zakázky 4454
Typ Prodej
Kategorie Pozemky, Bydlení
Umístění Klidná část obce
Plocha pozemku (m2) 19665
Doprava Silnice, Autobus
Topení Jiné

Makléř

Kontaktovat makléře

Popis

Nabízím k prodeji pozemek k výstavbě rodinných domů v lukrativní lokalitě obce Stanovice.
Obec se nachází v malebné krajině v obklopení lesů, vedle vodní nádrže Stanovice.
Celý projekt je odborně zpracován, pozemek je rozdělen na parcely. Kanalizace, zdroj pitné vody a elektřiny jsou na hranici pozemku. Stavební povolení je platné na další 2 roky. Projektová dokumentace a půdorysy jsou k nahlédnutí u makléře.
Obec Stanovice má tří příjezdové cesty z Karlových Varů a může se pochlubit velmi zajímavou hystorii.
Obec Stanovice (něm. Donawitz) leží na návrší na levém břehu Lomnického potoka, na kterém byla v letech 1973-78 vybudována nádrž Stanovice, zásobující pitnou vodou Karlovy Vary a okolí. Obec má 4 části - 2km vzdálené Nové Stanovice, 3km vzdálený Dražov a 5km vzdálené Hlinky. V nejbližším okolí Stanovic se nacházejí tato města: Karlovy Vary (14 km), Bečov nad Teplou (10 km), Horní Slavkov (10 km), Loket (14 km) a Bochov (18 km). Sousedními obcemi jsou Háje (2 km), Kolová (3 km), Březová (5 km), Teplička (3 km).
První doložená písemná zmínka o obci pochází z roku 1358. Původ obce je zřejmě slovanský, vzhledem k nejstaršímu známému názvu "Stanovišť" (ve významu stanoviště či hlídka). Další dochované názvy jsou Tanovic, Donavic a Donawitz. Ještě před nejstarší zmínkou o obci se dochoval záznam o stanovickém kostele z 19.6.1358. V roce 1407 se obec stává majetkem pána Oldřicha Zajíce z Reisenenburka. V době po husitských válkách přechází kraj pod správu německého rodu Schlicků. Z let 177172 je dochována zpráva o kruté zimě a velkém hladomoru. V průběhu doby se pod správu obce Stanovice přidávaly a zase se oddělovaly okolní menší obce (dnešní Dražov, Nové Stanovice a Hlinky).
Nedotknutelná příroda, čistý vzduch a polosamota budou vašimi společníky v teto lokalitě. Pozemky pro bydlení Stanovice na prodej

Partnerské firmy pro tuto lokalitu

Mapa

TOPlist