Prodej rodinného domu, 149 m2, Moravec

Cena 168 000 Kč
za nemovitost
Poznámka Vyvolávací cena
Adresa Moravec
Spočítat hypotéku
Vytisknout Poslat e-mailem Hlídací pes

Hlídací pes vás upozorní v případě, že se u této nemovitosti změní cena nebo status (rezervováno, prodáno).

Hlavní Plochy Informace
ID inzerátu 401968
ID zakázky 37005
Typ Prodej
Kategorie Domy, Rodinný
Stav objektu Špatný
Typ Cihlová
Umístění Centrum obce
Plocha pozemku (m2) 887
Plocha užitná (m2) 149
Topení Jiné
Parkování

Makléř

Kontaktovat makléře

Popis

Nemovitost se nachází jako volně stojící v zástavbě rodinných domů v obci Moravec, v centru, v docházkové vzdálenosti od Moraveckého zámku, ve výhodné dojížděcí vzdálenosti, t.j. asi 6 km od Křižanova a 10 km od Velkého Meziříčí. Nemovitost je určena k rodinnému bydlení. Skládá se z obytného rodinného domu a pozemku.
Nemovitost je značnou dobu neobývána, zda je či není napojena na veřejné rozvody inž. sítí, tj. rozvod el. energie, vodovod, kanalizaci se nepodařilo zjistit, vzhledem k tomu že není delší dobu trvale užíván je předpoklad že není napojen.. Plynovod je v obci položen, dům není viditelně napojen. Dům je ve značně špatném stavebně technickém stavu. Přístup k nemovitosti je z veřejné komunikace.
Původní rodinný dům byl vybudován dle odborného odhadu asi v roce 1800, od tohoto roku byl užíván, dle odhadu byl v 50. letech byl zmodernizován. V tomto stavebně technickém stavu se nachází doposud.
Dle vyhl. č 199/2014 Sb. se stářím stavby rozumí počet let, který uplynul od roku, v němž nabylo právní moci kolaudační rozhodnutí, do roku, ke kterému se ocenění provádí. V případech, kdy došlo k užívání stavby dříve, počítá se stáří stavby od roku, v němž se prokazatelně započalo s užíváním stavby. Opotřebení počítám od roku, kdy došlo k předpokládanému užívání uvedené nemovitosti.
Nemovitost je ve špatném technickém stavu, zřejmě staticky narušená, neobyvatelná. Jsou nutné opravy jak prvků dlouhodobé tak i prvků krátkodobé životnosti.
Rodinný dům č.p. 197 je ve smyslu vyhl. č. 398/2009 Sb. rod domem, neboť stavba odpovídá svým stavebním uspořádáním požadavkům na rodinné bydlení, je v ní více než polovina podlahové plochy místností a prostorů určena k bydlení, nemá více jak 3 samostatné byty a nejvýše dvě nadzemní podlaží, jedno podzemní podlaží a podkroví.
Objekt je tvoří vnější část dvojdomku, je nepodsklepený, s jedním nadzemním podlažím, se sedlovou střechou.
Dle předpokladu a po prohlédnutí nemovitosti se po konstrukční stránce se jedná o objekt, jehož základy jsou z převážně z kamene, bez izolací. Obvodové zdivo je provedeno z cihelného a smíšeného zdiva, na svislých nosných konstrukcích se objevují trhliny, zdivo je značně provlhlé. Stropy jsou dle předpokladu dřevěné s rovným podhledem. Střecha sedlová, krytina pálená taška. Omítky venkovní nejsou, vnitřní dle předpokladu jsou ve špatném stavu. Okna jsou dřevěná dvojitá, místy bez skleněné výplně, dveře dřevěné plné. Podlahy jsou dle předpokladu původní prkenné a betonové. Vytápění lokální. Dům je bez veškerého dalšího vybavení. Rodinný dům Žďár nad Sázavou na prodej

Mapa

TOPlist