Prodej činžovního domu, 468 m2, Karlovy Vary

Info u RK za nemovitost
Spočítat hypotéku
Adresa Zámecký vrch, Karlovy Vary
Vytisknout Poslat e-mailem Hlídací pes

Hlídací pes vás upozorní v případě, že se u této nemovitosti změní cena nebo status (rezervováno, prodáno).

Parametry nemovitosti

ID inzerátu 447223
ID zakázky 127/1963
Typ Prodej
Kategorie Domy, Činžovní dům
Stav objektu Velmi dobrý
Typ Cihlová
Umístění Centrum obce
Ener. náročnost G - Mimořádně nehospodárná
Podle vyhlášky č. 78/2013 Sb.
Plocha zastavěná (m2) 100
Plocha užitná (m2) 468
Topení Lokální plynové

Popis

Prodej poloviny šarmantního činžovního domu z konce 19.st. s bohatou štukovou výzdobou a řadou dochovaných původních řemeslných prvků, situovaného v horní partii Zámeckého vrchu přímo u Zámeckých lázní, věže Karla IV. , kolonád a Vřídla. Historický činžovní dům s pěti nadzemními a jedním podzemním podlažím byl vystavěn v r. 1883 na Zámeckém náměstí (Schlossplatz)jako obytný dům STADT BRAUNSCHWEIG a později pro nového majitele obnoven pod názvem DŮM WELLINGTON.

Zděný dům stojí na parcele o výměře 105 m2, jeho celková užitná plocha činí cca 500 m2 a vnitřní dispozice je v současné době tvořena celkem 6 bytovými jednotkami s touto dispozicí:

2x byt 3+1 (z toho jeden se 3 balkony), 1x byt 3+1/mezonet, 1x byt 2+1 (se 3 balkony) a 2x bytová jednotka 1+1

K bytům náleží komory v mezipatrech a prostorné a suché sklepy v suterénu, který je v zadním traktu plně nad úrovní terénu. Uliční fasáda má jihozápadní orientaci, zadní trakt domu je směrován na severovýchod s krásným výhledem na Tržní i Mlýnskou kolonádu a řeku Teplou a vrchy obklopující lázeňské údolí. Uvnitř domu najdeme originální historickou dlažbu, dveře i původní kování.

Základní konstrukce domu jsou v dobrém technickém stavu, průběžně je zajišťována jeho běžná údržba.Jednotlivé bytové jednotky však vyžadují modernizaci podle současných uživatelských standardů. V roce 2000 byla opravena střecha včetně dřevěných krovů a provedeny nové rozvody hlavních vnitřních inženýrských sítí (domovní rozvody vody, elektřiny a plynu). Bytové jednotky jsou vytápěny vlastními etážovými plynovými kotli, ohřev TUV doplňkově pomocí el. bojlerů. V objektu lze vybudovat výtah. Celkové roční náklady na provoz domu (vytápění, elektřina, vodné/stočné, revize, pojištění) činí cca 60 tis. Kč. Dům je ve vlastnictví dvou majitelů fyzických osob.

Výjimečná poloha domu na vyvýšeném skalním ostrohu u Zámecké věže, v místech původního gotického zámečku založeného císařem Karlem IV., od něhož se začala odvíjet bohatá historie světoznámého lázeňského města, má zcela unikátní genius loci, který podtrhuje atraktivitu tohoto rezidenčního místa. Historický obytný dům v nejexponovanější části lázeňského centra, v těsné blízkosti všech léčivých pramenů, kolonád a balneologických zařízení jednou z posledních mimořádných příležitostí pro osvíceného investora v této lokalitě. Inspirací pro budoucí využití domu může být i rezidenční projekt Spa Hills Castle Residence, který byl nedávné době nákladnou a citlivou rekonstrukcí s architektonickou podporou Bořka Šípka realizován v bezprostředním sousedství domu WELLINGTON. Objekt není zatížen žádnými dlouhodobými nájemními vztahy.

Cena: informace o ceně na vyžádání v RK Činžovní domy Karlovy Vary na prodej

Makléř

Eva Sekulová SPAREALITY
Kontaktovat makléře
E-mail:
office@spareality.cz
Telefon:
+420 353 225 085
Mobil:
+420 605 205 055

Mapa

TOPlist